Jak zrobić kwiaty z mydła

Używając formy do kwiatów, naucz się jak zrobić kwiaty z mydła, wykonując te proste kroki. Aby zrobić kwiaty, zacznij od umieszczenia kwiatu w foremce do mydła. Dodaj płynną bazę mydlaną, a następnie umieść na niej kawałki kwiatów i liści. Pozwól, aby mieszanka kwiatowa zastygła na 20 minut. Użyj wykałaczki, aby umieścić kwiaty. Kwiaty i liście mają tendencję do unoszenia się na wierzch mydła przed wyschnięciem. Gdy początkowa porcja mydła stwardnieje, dodaj więcej płynnej bazy mydlanej, aż do uzyskania gładkiej powierzchni. Aby wykonać wiele kwiatów i liści, użyj techniki warstwowej.

Następnie pokrój płatki kwiatów na małe kawałki i obracaj je w mydle, aż do całkowitego zanurzenia. Uważaj, aby płatki kwiatów nie dotykały piany mydlanej, bo się zlepią. Kiedy płatki kwiatów są już zanurzone w mydle, użyj wykałaczki, aby przesunąć naturalną materię po całej kostce mydła. Powtórz ten proces z innymi kwiatami i liśćmi. Kiedy mydło stwardnieje, kwiaty są gotowe do zawinięcia w ładny papier i zawiązania wstążką.

Aby zrobić kwiaty z mydła, możesz użyć suszonych kwiatów. Możesz kupić suszone kwiaty w kwiaciarni. Możesz wybierać spośród różnych suszonych kwiatów, takich jak płatki róż czy płatki nawłoci. Są one bardziej miękkie i nie zabarwią mydła, a do tego posłużą dłużej. Pamiętaj tylko, aby delikatnie traktować świeże płatki kwiatów – duże kawałki materiału roślinnego mogą być siedliskiem bakterii i pleśni. Użycie świeżych kwiatów w mydle wymaga zastosowania puree z kwiatów lub naparu wodnego. Po użyciu kwiatu należy odcedzić płatki i wsypać je do ługu. To sprawi, że płatki się sproszkują. Można też użyć do tego blendera zanurzeniowego.

Po wysuszeniu płatków kwiatów można je przechowywać w słoikach lub słoikach typu mason. W zależności od uwodnienia kwiatów, mogą one trwać od pięciu do siedmiu lat. Płatki można ponownie wykorzystać do robienia herbaty lub potpourri. Wystarczy rozsypać płatki na sitku, ustawić je w ciepłym miejscu i mieszać suszone kwiaty codziennie przez tydzień. Po wysuszeniu można je przechowywać w słoikach lub torbach Ziploc.

Aby stworzyć kwiatowe mydło z gliceryną, możesz użyć całych kwiatów lub je rozdrobnić. Aby zrobić kwiaty z mydła przetwarzanego na zimno, możesz użyć tej samej techniki, ale musisz upewnić się, że glicerynowa baza mydła typu „melt and pour” jest przejrzysta. W ten sposób kwiaty nie zostaną zatarte przez barwnik mydła. Należy również unikać dodawania koloru do bazy mydlanej, ponieważ może to zaciemnić kwiat.

Technika konfetti kwiatowego jest podobna do tej, która służy do wykonania kwiatu róży z pomady. Jednak kwiaty mydlane są wykonane w całości z mydła i mają subtelny zapach. Dzięki temu utrzymują się dłużej niż kwiaty plastikowe. Kwiaty te wykonane są z subtelnie pachnącego mydła i mają pojedyncze płatki. Możesz kupić zestaw do konfetti kwiatowego lub pobrać tutorial, który pomoże Ci zrobić własne mydło.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane