Jak zrobić nauszniki dla konia

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale zrobimto.pl

Jeśli szukasz sposobów na ochronę uszu konia przed głośnymi dźwiękami, to możesz się zastanawiać, jak zrobić nauszniki dla koni. Istnieje wiele różnych sposobów na stworzenie nauszników dla koni, a pierwszym krokiem jest zdobycie kilku miękkich piankowych kulek. Będziesz także potrzebował mocnego sznurka, więc możesz go przewlec przez piankowe kulki. Umieść piłkę na każdym końcu i przewlecz sznurek przez. Kiedy uszy twojego konia są pokryte kulkami z pianki, włóż sznurki przez kulki.

Często nazywane „no-hear-ums”, zatyczki do uszu konia są wykonane z miękkiego, puszystego materiału. Pomagają one zmniejszyć hałas i stres, zapobiegając wpadaniu włosów do ucha konia. Dodanie zatyczek do uszu twojego konia może pomóc im poprawić swoje zachowanie i zapobiec obrażeniom podczas strzyżenia. Możesz użyć pianki lub pomponów, aby wyszkolić konia do zaakceptowania noszenia zatyczek.

Zatyczki do uszu są również przydatne dla koni, które są upiorne i mają problemy z dostosowaniem się do głośnych dźwięków. Kiedy są używane w krytych arenach, mogą stłumić hałasy i zapobiec naturalnemu instynktowi konia „walki lub ucieczki”. Zatyczki piankowe mogą być wykonane tak, aby pasowały do różnych rozmiarów uszu. Gdy już stworzysz idealną parę zatyczek, twój koń wkrótce będzie je wygodnie nosił.

Osłony uszu, znane również jako maski na uszy, są sposobem na ochronę uszu konia przed głośnymi dźwiękami. Skoczkowie pokazowi zazwyczaj siedzą na koniach, które są wrażliwe na hałas. Nauszniki zapobiegają temu poprzez zniekształcanie hałasu i utrzymywanie konia skupionego na jeźdźcu. Oprócz pomocy w zapobieganiu wpływowi hałasu na słuch konia, nauszniki pomagają również utrzymać muchy z dala od uszu konia.

Nauszniki dla konia są szczególnie korzystne podczas wietrznych dni jesienią, kiedy najgłośniejsze dźwięki mogą kojarzyć się z niebezpieczeństwem. Konie mogą łatwo stać się spięte i przestraszone z powodu nagłych hałasów, takich jak swooshing dźwięki z tłumu lub drapieżników. Poprzez zablokowanie tego hałasu, koń może się lepiej skupić i być mniej nerwowy. To może prowadzić do lepszych wyników, zwłaszcza w zawodach.

Nauszniki mogą być wykonane z polaru lub podobnego materiału. Okrągłe nauszniki z polaru mogą być przymocowane do pasków uprzęży kasku konia i utrzymują końskie uszy w cieple bez dodawania jakiejkolwiek objętości pod kaskiem. Są one również łatwe do założenia i zdjęcia. A ponieważ są wykonane z polaru, nie musisz się martwić, że będą ocierać uszy konia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane