Jak zrobić wieczne róże w domu

Jeśli nie chcesz kupować nowego wazonu i wydawać setek dolarów, możesz nauczyć się jak zrobić wieczne róże samemu w domu. Wybór odpowiedniego rodzaju róży będzie miał ogromny wpływ na ostateczny wygląd Twojej aranżacji. Róże, które są przechowywane przez dłuższy okres czasu są droższe niż świeże, ale rezultaty będą tego warte. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zachować róże i jak je utrzymać.

W przeciwieństwie do sztucznych kwiatów, które wymagają wody, wieczne róże są wykonane z prawdziwych kwiatów, które przechodzą unikalny proces, aby utrzymać ich kolor i piękno. Róże są dokładnie sprawdzane pod kątem uszkodzeń i są wykonane tak, aby trwały przez lata. Po zakonserwowaniu kwiatu, przechodzi on proces wykończenia, który może obejmować szelak, lakier i przycinanie za pomocą metali szlachetnych. Po zakończeniu tego procesu kwiaty są gotowe do sprzedaży. Po dodaniu płynu do łodygi, płatki i liście są przycinane i powstaje piękna aranżacja.

Mniej znaną metodą jest przykrycie kwiatu piaskiem. Wysuszy to go, dzięki czemu będzie on mógł trwać dłużej. Piasek w końcu odpadnie. Proces ten może brzmieć skomplikowanie, ale pomoże zachować róże na długie lata. Inną metodą jest liofilizacja kwiatów. Jest to jednak proces przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów. Jeśli jednak zdecydujesz się zrobić to samemu, powinieneś być przygotowany na spędzenie dodatkowego tygodnia lub tak, aby poczekać na swoje kreacje do całkowitego wyschnięcia.

Przed suszeniem róż, wybierz swoją ulubioną i przytnij łodygę. Najlepiej zrobić to zanim kwiat zwiędnie. Możesz łatwo zidentyfikować suszone róże, patrząc na łodygę. Jeśli łodyga jest mokra, należy ją wyrzucić i zastąpić inną. Po przycięciu łodygi należy usunąć liście, które zawierają zbyt dużo wilgoci i nie będą dobrze schły. Ewentualnie można wysuszyć róże, wieszając je na słońcu.

Kolejnym krokiem jest wyciśnięcie kwiatów. Do tego potrzebna będzie ciężka książka lub pianka czy inny chłonny materiał. Następnie należy umieścić kwiat w książce. Upewnij się, że książka jest na tyle ciężka, aby docisnąć płatki. Jeśli musisz użyć mikrofalówki, używaj jej na niskim ustawieniu przez kilka minut. Po tym czasie sprawdź, czy kwiaty nie straciły zbyt dużo wody. W końcu możesz wypełnić wazon z prasowanymi kwiatami i utwardzić je żywicą epoksydową.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności możesz dać ukochanej osobie piękne pudełko z zachowanymi różami. Te róże są często nazywane różami na zawsze i mogą trwać przez lata. Możesz zrobić swoje własne pudełko róż za mniej niż 20 dolarów. Droższe pudełko róż kosztuje 549 dolarów, ale venus e fleur ma pudełka dostępne za jedyne 394 dolarów. Jeśli chciałbyś zrobić większy układ, możesz przejść do większego pudełka, ale będzie to droższe.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane