Jak zrobić drewnianą skrzynkę na kwiaty

Jak zrobić drewnianą skrzynkę na kwiaty

Niezależnie od tego, czy szukasz prezentu dla ogrodnika na swojej liście, czy po prostu potrzebujesz czegoś do wyeksponowania swoich roślin, drewniana skrzynka na kwiaty jest świetnym rozwiązaniem. Jest łatwa do wykonania i kosztuje ułamek ceny dostępnych na rynku skrzynek na rośliny. Daje to również bardziej intymne połączenie z roślinami.

Po pierwsze, będziesz chciał zmierzyć długość drewna, którego używasz. Upewnij się, że używasz pomiaru, który ma co najmniej 63,5 cala długości. Im dłużej tym lepiej, a im wyższa jakość drewna, którego używasz, tym dłużej będzie trwała skrzynia. Będziesz także chciał rozważyć, ile słońca i cienia potrzebują twoje rośliny. Możesz również chcieć uwzględnić nawóz, dodatkową ziemię doniczkową i jakiś rodzaj wypełniacza. Jeśli robisz skrzynkę na kwiaty, możesz również dodać żwir do dna, aby pomóc w drenażu.

Po drugie, trzeba będzie zrobić kilka otworów pilotażowych w drewnie. Otwory powinny być około ćwierć cala od krawędzi drewna. Upewnij się, że używasz dobrego wiertła, które pasuje do główek śrub. Najlepiej jest wstępnie wywiercić, aby nie skończyć na rozłupywaniu drewna. Dzięki temu łatwiej będzie ustawić śruby w linii po ich zamontowaniu.

Następnie będziesz chciał zrobić kilka innych małych otworów. Nie są one tak ważne jak te wykonane w poprzednim kroku, ale nadal są niezbędne. Będziesz chciał umieścić je co najmniej cztery cale od siebie, choć. Pomoże to zapobiec rozszczepianiu się drewna i sprawi, że skrzynia nie będzie zbyt szeroka.

Wreszcie, będziesz chciał zrobić mały otwór w środku deski. Środek otworu powinien mieć co najmniej jeden cal średnicy. To nie jest trudna liczba do trafienia, ale jest to zdecydowanie najbardziej imponująca liczba, aby mieć. Będziesz chciał użyć wiertła 3/8″, aby wykonać otwór, ale nie musisz używać wiertła, które jest zbyt duże.

Wreszcie, będziesz chciał zmierzyć długość i szerokość pudełka, które robisz. Jeśli budujesz skrzynkę do sadzenia w ogrodzie, podstawa powinna mieć co najmniej 2 lub 3 galony szerokości. Dobrym pomysłem jest również użycie dużej doniczki wewnątrz pudełka. Im większe pudełko na sadzonki, tym więcej otworów drenażowych będziesz chciał. Będziesz także chciał użyć plastikowej wyściółki, aby chronić drewno, zwłaszcza jeśli zamierzasz zostawić go na zewnątrz przez cały sezon.

W tym tutorialu, podjęliśmy proste kroki, aby zrobić drewnianą skrzynkę na kwiaty, która z pewnością zrobi wrażenie. Używając odpowiednich materiałów i narzędzi, możesz mieć swoje własne arcydzieło w krótkim czasie. Możesz nawet pomalować drewno, aby dopasować je do swojego wystroju. Jeśli masz trochę więcej czasu, możesz stworzyć unikalny kwietnik, dodając kilka dodatkowych dekoracyjnych akcentów. Możesz użyć tej skrzynki do kwiatów, warzyw lub obu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane