Jak zrobić barwnik z cebuli

How to Make Dye from Onions to staroświecki, ale wciąż bardzo skuteczny proces barwienia. Podstawowym sprzętem jest cebula i domowa zaprawa żelazowa. Używając tej zaprawy, można przygotować cebulę do barwienia z wielotygodniowym wyprzedzeniem. Następnie należy obrać skórki z cebuli i wykorzystać pozostałe skórki cebuli do barwienia. Następnie przechowuj barwnik w szczelnym słoiku w chłodnym, suchym miejscu.

Skórki cebuli mogą być używane do tworzenia naturalnych tkanin, a nawet pisanek. Użycie żółtych skórek cebuli tworzy brązy i żółcie, podczas gdy czerwone skórki cebuli będą produkować zielonkawe odcienie. Ze względu na duży zakres dostępnych kolorów, barwnik skórki cebuli może być używany do tworzenia wielu różnych kolorów. Skórki cebuli są wspólnym źródłem barwnika. Należy używać zarówno żółtych, jak i czerwonych skórek cebuli.

Aby zrobić barwnik z cebuli, najpierw potrzebujesz garnka z wodą. Upewnij się, że używasz garnka ze stali nierdzewnej, więc kolor nie utlenia się ani nie rdzewieje. Napełnij garnek wodą i gotuj na wolnym ogniu przez co najmniej 30 minut. Gdy kąpiel barwnikowa jest już gotowa, włóż do niej mokre włókna i pozostaw na noc. Barwnik zacznie działać po kilku dniach, więc pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać wskazówek.

Najczęstszym sposobem na stworzenie naturalnego barwnika z cebuli jest pocieranie skórek cebuli na kawałku tkaniny. Następnie można nałożyć barwnik. Kolor będzie równy, lub nieregularny. Jeśli robisz barwnik po raz pierwszy, możesz zastosować zaprawę, aby temu zapobiec. Jest to bezpieczna zaprawa i można ją stosować w kuchni lub jako nawóz do ogrodu.

Zależnie od ilości posiadanych skórek cebuli, możesz spróbować użyć kombinacji obu typów. Skórki cebuli mają wiele zalet, w tym są łatwo dostępne. Oprócz pięknych kolorów, barwnik jest łatwy do wydobycia i wchłania włókna bez użycia zaprawy, co jest konieczne dla niektórych botanicznych. Cebula jest łatwa do znalezienia i stosunkowo niedroga. Spróbuj połączyć czerwone i żółte skórki cebuli razem, aby uzyskać najbardziej żywy kolor.

Przed rozpoczęciem, umyj tkaninę. Jeśli używasz dużych kawałków tkaniny, będziesz potrzebował dużego garnka i dużo miejsca. Gdy tkanina jest wilgotna, będziesz chciał umieścić ją w kąpieli barwiącej, która powinna gotować się na wolnym ogniu przez 30 minut do godziny lub tak. Nie zapomnij o dokładnym wypłukaniu kąpieli barwiącej po jej zakończeniu – jest to bardzo ważne dla uzyskania równomiernego koloru. Najlepiej jednak pozostawić ją na noc, jeśli chcesz uzyskać bardziej intensywny kolor.

Skórki cebuli są naturalnie trwałe w kolorze, co oznacza, że nie będziesz potrzebować zaprawy do uzyskania pożądanego koloru. Możesz jednak dodać odrobinę żelaza do kąpieli barwiącej, aby uzyskać pożądany efekt. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zacznij stosować zaprawę na kilka tygodni przed farbowaniem łuskami cebuli. Dodaj niewielką ilość żelaza do szklanego słoika zawierającego wodę i ocet. W ciągu dwóch tygodni mieszanina powinna być pomarańczowa i gotowa do barwienia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane