Czym jest pozabankowa karta kredytowa i jak ją uzyskać?

Szczęśliwa para zawiera pożyczkę online

Pomimo licznych prób zdyskredytowania instytucji pozabankowych działających w kraju, ich pozycja i udział w rynku finansowym stale rośnie. Klienci cenią sobie przede wszystkim ograniczone do minimum formalności podczas pożyczania pieniędzy. Jedną z najnowszych usług oferowanych przez wybrane instytucje pozabankowe jest karta kredytowa, dająca dostęp do gotówki w dowolnym momencie.

Charakterystyka pozabankowej karty kredytowej

Pozabankowe karty kredytowe działają na podobnych zasadach jak standardowe produkty oferowane przez banki. W przeciwieństwie do chwilówki, klient nie otrzymuje jednorazowego wsparcia finansowego, a pewien odnawialny limit, z którego może w dowolny sposób korzystać. Właściciel karty kredytowej po zaciągnięciu zobowiązań otrzymuje określony czas na ich spłatę. Niektóre firmy pożyczkowe oferują klientom tzw. okres bezodsetkowy (grace period), w którym nie są naliczane żadne odsetki za korzystanie z karty. Każdy użytkownik takiej karty powinien pamiętać o terminowym regulowaniu zobowiązań, w celu uniknięcia dodatkowych kosztów.

Internetowy wniosek o kartę kredytową

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na uzyskanie karty kredytowej było odwiedzenie placówki firmy pożyczkowej. Obecnie wśród oferowanych usług dostępna jest karta kredytowa online. W celu jej uzyskania konieczne jest złożenie elektronicznego wniosku. W pierwszym kroku klient zobowiązany jest do wybrania określonego limitu, do którego będzie mógł się zadłużać. Po wykonaniu tej czynności niezbędne jest podanie danych osobowych wraz z numerem konta bankowego, telefonu i adresem e-mail. Prawidłowo wypełniony i przesłany wniosek jest poddawany weryfikacji, a decyzja przesyłana jest sms-em lub mailem.

O przyznanie pozabankowej karty kredytowej mogą ubiegać się osoby pełnoletnie, posiadające obywatelstwo polskie i pełną zdolność do czynności prawnych. Wymagane jest również zamieszkanie oraz zameldowanie na terenie RP i posiadanie ważnego dowodu osobistego. Firmy pożyczkowe, podobnie jak banki weryfikują klienta w bazie dłużników, jednak do oceny zdolności pożyczkowej podchodzą zdecydowanie łagodniej.

Oznacza to, że kartę kredytową mogą uzyskać nawet osoby z nieco gorszą historią w BIK. W sytuacji, gdy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, klient otrzyma wybrany przez siebie limit szybkim przelewem, natomiast fizycznie karta  wysyłana jest pocztą tradycyjną. Warto wspomnieć o firmie Net Credit, która udziela pożyczek na pozabankowej karcie kredytowej. W praktyce klient spłaca co miesiąc swój limit na karcie kredytowej. Wygląda to bardzo podobnie, jak znana wielu osobom pożyczka ratalna: https://netcredit.pl/pozyczka-na-raty/

Szczęśliwa para zawiera pożyczkę online

Jak korzystać z pozabankowej karty kredytowej

Karta kredytowa online zawierająca odnawialny limit kredytowy to produkt skierowany dla osób, które pieniądze chcą mieć zawsze pod ręką. Dzięki niej możliwe jest sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków w szybki i prosty sposób. Aby korzystanie z tego produktu było komfortowe, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Jedną z nich jest wysokość kwoty limitu na karcie, która powinna być dostosowana do potrzeb użytkownika. Istotne znaczenie ma także wysokość opłat związanych z wydaniem i prowadzeniem karty. W ofercie instytucji pozabankowych znaleźć można oferty, w których karta wydawana jest bezpłatnie, a opłaty naliczane są tylko wtedy, gdy klient korzysta z limitu. Niektóre firmy naliczają dodatkowe opłaty administracyjne lub opłaty za podjęcie gotówki z bankomatu. Podczas porównywania ofert należy zwrócić uwagę na minimalną kwotę spłaty. Jest to kwota, jaką należy wpłacić po upływie okresu rozliczeniowego. W przypadku przekroczeniu ustalonego terminu naliczone zostaną odsetki za opóźnienie. Warto pamiętać, że korzystanie z karty kredytowej wymaga swego rodzaju dyscypliny finansowej, a nieumiejętne korzystanie z dostępnego limitu może generować duże koszty.

 

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane