Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku

Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku

W umowie podpisanej z deweloperem powinny znaleźć się wszystkie istotne zapisy. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości, to w pierwszej kolejności muszą zostać one rozwiane. Każdy powinien zadbać we własnym zakresie o swoje interesy, aby uchronić się przed rozczarowaniem i stratą pieniędzy. Warto wiedzieć, na co należy zwracać uwagę i jak wygląda odbiór mieszkania Szczecin krok po kroku, aby być dobrze przygotowanym. Im dokładniej wszystko zostanie sprawdzone, w tym lepiej. Niestety nawet w przypadku nowego mieszkania trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia rozmaitych usterek.

Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku

Jako że zakup mieszkania najczęściej jest finansowany kredytem hipotecznym, to trzeba zacząć od zbadania swojej zdolności kredytowej. Oszacowanie budżetu będzie podstawą do zawężenia swoich poszukiwań. Dostępne środki zostaną rozdzielone na wkład własny do kredytu i rachunek powierniczy na zrealizowanie kolejnych etapów budowy. Warto już z wyprzedzeniem zadbać o wysoką zdolność kredytową, aby złożony wniosek kredytowy został pozytywnie rozpatrzony i można było liczyć na otrzymanie wysokiej kwoty z banku. Potem można już przystąpić do szukania nieruchomości. Na uwadze należy mieć przede wszystkim powierzchnię mieszkania i lokalizację.

Istotną kwestią jest dokładne sprawdzenie dewelopera, jego wcześniejszych inwestycji, opinii na jego temat. Duże znaczenie ma infrastruktura. Deweloper jest zobowiązany do udostępnienia prospektu informacyjnego inwestycji. Należy dokładnie zapoznać się z wszystkimi jej zapisami. Wymagać należy także pozwolenia na budowę, projektu budowlanego, wglądu do księgi wieczystej obiektu. Po wybraniu mieszkania przychodzi czas na negocjacje. Po ustaleniu warunków finansowych można już podpisać umowę deweloperską. Muszą znajdować się w niej wszystkie informacje o nieruchomości, terminy wpłat i przekazania lokalu, warunki rozliczenia niezgodności z projektem, termin i warunki odbioru, konsekwencje wycofania się z umowy.

Po zakończeniu budowy przychodzi czas na odbiór mieszkania od dewelopera. Najlepiej będzie przeprowadzić go z fachowcem, aby wszystko zostało dokładnie sprawdzone. Samemu wiele wad można przeoczyć, dlatego już z wyprzedzeniem warto zarezerwować termin odbioru. Łatwo to zrobić na stronie dostępnej pod linkiem https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania-szczecin. Doświadczony inżynier zna normy budowlane i przepisy prawa, dysponuje profesjonalnym sprzętem, potrafi rozmawiać i negocjować z deweloperem. Na koniec podpisuje się umowę ostateczną, gdy obiekt będzie już w pełni gotowy i oddany do użytkowania. Lokal musi zostać wyodrębniony jako osobna nieruchomość, trzeba także go ubezpieczyć.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane