Jak zrobić świeczki do uszu

Świece do uszu to świetny sposób na oczyszczenie i wzmocnienie uszu. Istnieje wiele korzyści z robienia własnych, a te mogą być używane przez prawie każdego. Oto kilka kroków, które pomogą Ci zacząć. Najpierw przygotuj materiały, których będziesz potrzebować. Będziesz potrzebował stałego wosku lub proszku i kilku kropli olejku eterycznego lub ziołowego. Kiedy już zgromadzisz swoje składniki, będziesz potrzebował zapałki lub zapalniczki, aby rozpocząć proces.

Przed rozpoczęciem dokładnie umyj ręce. Możesz również oczyścić ucho mydłem antybakteryjnym lub przeciwbakteryjnym przed rozpoczęciem. Jeśli chodzi o świecowanie uszu, dobrym pomysłem jest noszenie dużej szmatki. Pomoże to chronić cię przed ciepłem płomienia, a także pomoże chronić twoje włosy przed poparzeniem. Powinieneś być siedzący w prawo, kiedy to robisz, i pamiętaj, aby pozostać w pozycji pionowej, aby zapobiec spadającym popiołom.

Przed rozpoczęciem spalania, pamiętaj, że świece do uszu mogą wyciekać dym. Upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Jeśli uszczelnienie pękło, po prostu zdmuchnij świecę uszną i wyciągnij ją z ucha. Nie można używać świecy do ucha do rysowania. Ponadto FDA nie zatwierdziła świec do uszu, więc upewnij się, że dokładnie przestrzegasz instrukcji. Należy jednak pamiętać, że jeśli rzeczywiście spalisz ucho, możesz potencjalnie zaszkodzić sobie.

Jeśli chcesz użyć świecowania ucha do celów medycznych, najlepiej jest zasięgnąć porady lekarza lub pracownika służby zdrowia. Jednak wiele osób ma problemy z używaniem ear candling jako alternatywnej terapii i nie jest to poparte żadnymi dowodami naukowymi. Co więcej, proces ten może być niebezpieczny, a FDA ostrzega, że nie ma udowodnionych korzyści z używania gorącego wosku. Gorący wosk może spalić ucho lub popchnąć naturalny wosk głębiej do ucha, co nie jest dobre dla zdrowia.

Poza tym, że pomaga się zrelaksować, świece do uszu mają wiele korzyści zdrowotnych. Ponadto, kojący zapach z palenia wosku ucha może pomóc Ci uzyskać dobry sen. Dodatkowo, świece do uszu zawierają właściwości antybakteryjne, które mogą zmniejszyć lub wyeliminować możliwość wystąpienia infekcji. Oprócz leczenia problemów z zatokami, świece do uszu mogą pomóc złagodzić objawy alergii i problemów z zatokami. Mogą również usunąć nadmiar wosku w kanale słuchowym i odblokować zatkane przewody Eustachiusza, co może spowodować, że będziesz łatwiej oddychać.

Gdy już przygotujesz swoje materiały, następnym krokiem jest roztopienie wosku na szpikulcu lub patyczku do popsicle. Włóż knot do swojego ucha. Pozostaw świecę wewnątrz ucha na 15 minut przed jej usunięciem. Ważne jest, aby nie nosić świec do uszu podczas snu i upewnić się, że dobrze wyschły przed ich zapaleniem. Proces ten powinien być powtarzany kilka razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane