Jak zrobić uszy elfa

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z polecaneporadniki.pl

Wykonanie elfich uszu to stosunkowo prosty proces, który wymaga użycia płynnego lateksu. Materiał jest łatwo nakładany na ucho za pomocą małego pędzelka, ale nie należy używać bardzo małego pędzelka, ponieważ lateks go uszkodzi. Aby przyspieszyć aplikację płynnego lateksu, możesz użyć suszarki. Jednak upewnij się, że trzymasz suszarkę do włosów w odległości co najmniej sześciu centymetrów od lateksu. Ciśnienie suszarki może spowodować falowanie w protezie ucha.

Kształt ucha jest ważny. Jasnoniebieski kartonik służy do wykonania zewnętrznej części ucha. Aby zrobić część wewnętrzną, wytnij inny kawałek kartonu w mały owal. Podobny kształt wytnij z ciemnoniebieskiego materiału. Przyklej ucho wewnętrzne do ucha zewnętrznego. Powtórz czynność dla drugiego ucha. Kiedy ucho jest gotowe, proces jest identyczny, aby zrobić uszy elfa.

Jeśli szukasz, aby zrobić własne uszy elfa, istnieje kilka różnych sposobów, aby je zrobić. Filc jest jednym z najłatwiejszych materiałów do pracy. Możesz użyć kolorowego papieru konstrukcyjnego lub nawet cienkiego kawałka pianki do craftingu. Możesz kupić te materiały w lokalnym sklepie z artykułami rzemieślniczymi lub w Internecie u największych sprzedawców. Jeśli nie chcesz robić własnych uszu, możesz odrysować ich kształt na białym papierze i pokolorować je tak, aby pasowały do Twojego odcienia skóry. Następnie wytnij filcowe uszy i przymocuj je do kapelusza za pomocą nici lub igły.

Po stworzeniu podstawy ucha, możesz zmienić jego kształt, aby reprezentować pół lub pełne ucho elfa. Na przykład, możesz narysować pół-elfie ucho rysując trójkąt, a następnie podążając za krzywą długą, węższą linią ukośną. Upewnij się, że trójkąt jest podzielony na dwie części. W ten sposób uzyskasz ucho przypominające liść. Kiedy skończysz rysować ucho, będziesz gotowy do narysowania liści i diamentów na górze.

Aby stworzyć ucho elfa, użyj cienkiego, elastycznego paska filcu i przyklej go obok otworu na ucho. Unikaj użycia zbyt dużej ilości kleju, ponieważ może to sprawić, że ucho będzie zbyt ciężkie i spowoduje jego wyciągnięcie. Alternatywnie, narysuj kontur ucha wokół wydłużonego kształtu i wytnij go. Glinę modelarską można kupić w lokalnych sklepach z artykułami rzemieślniczymi lub w Internecie za pośrednictwem dużych sprzedawców. Upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, aby zapobiec uszkodzeniu ucha.

Możesz również użyć tej samej techniki do rysowania uszu półelfa. Rozpocznij od wewnętrznej części ucha i zakończ w okrągłym łuku. Możesz chcieć dodać drugi kolczyk, aby ucho się wyróżniało. Ucho półelfa jest mieszanką między uszami człowieka i elfa. Jeśli zastosujesz się do tych kroków, będziesz w stanie narysować ucho w zaledwie czterech krokach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane