Jak zrobić otwory w płaszczu

Jak zrobić otwory w płaszczu

Niezależnie od tego, czy naprawiasz małą dziurę w płaszczu, czy naprawiasz rozdarcie w kurtce, będziesz musiał dokonać właściwego wyboru. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, od używania taśmy duct tape do wspomnianego ol’ fashioned igły i nici. Należy również wziąć pod uwagę rodzaj tkaniny i podszewki, z którą masz do czynienia, aby uniknąć uszkodzeń.

Dla małych dziur w płaszczu, taśma klejąca i kawałek gumy piankowej może być najlepszym rozwiązaniem. W przypadku większych dziur, może być konieczne, aby uzyskać nieco bardziej kreatywny. Aby jak najlepiej wykorzystać swój czas i pieniądze, warto zastanowić się nad najlepszą łatką do naprawy. Korzystanie z ciemnego koloru tkaniny pomoże wymieszać swoją łatę z resztą odzieży. Będziesz również chciał uniknąć mycia płaszcza przed rozpoczęciem naprawy.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, będziesz chciał użyć wysokiej jakości igły i nici. Jeśli masz do czynienia z płaszczem z wełny, możesz spróbować sfilcować dziurę. Dzięki temu dziura będzie wyglądała na niewidoczną, jednocześnie poprawiając trwałość płaszcza. Aby spróbować tej metody, połóż swój płaszcz na kawałku płyty piankowej. Gdy masz już łatę na miejscu, wytnij łatę z jednym calem zakładki we wszystkich kierunkach. Upewnij się, że używasz najwyższej jakości nici, aby mieć pewność, że łata przetrwa jak najdłużej.

Jeśli masz do czynienia z większą dziurą, możesz rozważyć użycie metalowej łaty lub kawałka suchej zabudowy. Oba te dadzą Ci bardziej profesjonalny wygląd wykończenia. Możesz również spróbować użyć płynnego uszczelniacza szwów, aby wzmocnić postrzępione obszary.

Istnieje również kilka prostych metod szycia, które możesz wypróbować. Jedna z najbardziej popularnych metod polega na zszywaniu rozdarcia w kurtce za pomocą igły i nici. Jeśli nie chcesz rozpruwać tkaniny, możesz spróbować zszyć ją rękami. Jednak nie jest to szczególnie wyrozumiała metoda i może spowodować więcej rozdarć. Będziesz także chciał rozważyć użycie bardziej wytrzymałej igły i nici. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest wystrzępienie się szwów.

Wreszcie, oh-so-tiny, i prawdopodobnie najbardziej skomplikowana metoda, jest użycie małego ściegu zig zag wzmocnić dziurę. Aby uzyskać najwięcej z tej metody, będziesz chciał spróbować i zrobić swoje ściegi bliżej siebie, ale nie za ciasno. Pomoże to zapobiec rozerwaniu szwów po zdjęciu kurtki. Jeśli masz problemy, możesz rozważyć wypróbowanie innej metody, takiej jak darning. Najlepiej jest to robić ręcznie.

Tak skomplikowana metoda łatania dziur w płaszczu nie jest bynajmniej procesem naukowym. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, musisz wiedzieć, co robisz i mieć zaufanie do swoich umiejętności. Możesz również rozważyć skorzystanie z usług profesjonalisty, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane