Jak zrobić otwory w skórzanym pasku

Jak zrobić otwory w skórzanym pasku

W zależności od rodzaju posiadanego pasa, może zaistnieć potrzeba wykonania w nim otworów. Możesz to zrobić samodzielnie z pomocą podstawowego narzędzia lub dziurkacza do dziurkowania skóry. Jeśli chcesz być kreatywny, możesz również użyć wiertarki elektrycznej i ostrego przedmiotu.

Najpierw musisz zdecydować, gdzie chcesz mieć dziurę. Jeśli masz pas z dwoma otworami, możesz zrobić otwory przednie i tylne. Jeśli masz pas z tylko jednym otworem, będziesz musiał zrobić otwór z przodu i z tyłu. Może to jednak zająć trochę czasu. W międzyczasie możesz oczyścić otwór za pomocą wykałaczki. Możesz również chcieć wyciąć niektóre skrawki, które utknęły w otworze.

Kiedy już zdecydujesz, gdzie chcesz zrobić dziurę, będziesz musiał ją zaznaczyć. Możesz użyć linijki lub długopisu, aby zrobić znak, gdzie chcesz wiercić. Możesz również użyć małego drewnianego klocka, aby zaznaczyć miejsce. Używanie szpikulca do lodu może również pomóc w utrzymaniu rozmiaru otworu. Jeśli jednak używasz wiertarki elektrycznej, będziesz potrzebował wiertła, które pasuje do rozmiaru otworu. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś spróbować użyć wiertła do otworów, które jest między czterema a sześcioma milimetrami. To dlatego, że otwory będą bardziej widoczne, jeśli będą tej samej wielkości co otwory na pasku.

Po zaznaczeniu otworu, będziesz musiał znaleźć dziurkacz o odpowiednim rozmiarze do swojego pasa. Jeśli używasz wiertarki elektrycznej, spróbuj znaleźć wiertło, które ma co najmniej cztery milimetry średnicy. Możesz również spróbować użyć dziurkacza obrotowego. To narzędzie jest podobne do dziurkacza z okrągłym dyskiem, z tym że końcówka jest zamontowana na kółku. Dziurkacz jest dostępny w różnych rozmiarach, a najłatwiejszym sposobem określenia rozmiaru jest ustawienie dziurkacza w linii z zaznaczonym otworem.

Inną metodą wykonania otworu w skórzanym pasku jest użycie szydła. Szydła to specjalne narzędzia przeznaczone do wbijania w skórę. Możesz użyć szydła, aby zrobić dziurę, ale prawdopodobnie skończysz z dziurą, która wygląda trochę niechlujnie.

Istnieją inne możliwości zrobienia dziury w skórzanym pasku, ale jeśli nie chcesz zadać sobie trudu zdobycia szydła, możesz użyć małego scyzoryka. To również sprawi, że dziura będzie widoczna, ale zaokrągli ją i wzmocni. Możesz również użyć gwoździa i szczypiec, aby uzyskać ten sam efekt. Jednak gwóźdź może wymagać kilku prób, zanim będziesz w stanie uzyskać dziurę przez skórę.

Jeśli chcesz zrobić dziurę w skórzanym pasku, która będzie naprawdę imponująca, możesz użyć wiertarki elektrycznej. Dziurkacz obrotowy jest również dobrą opcją, ale będziesz musiał upewnić się, że kupisz dziurkacz o odpowiednim rozmiarze. Jeśli planujesz często wiercić otwory, może to być warte inwestycji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane