Jak zrobić kwiaty z kłosów zboża

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zrobić kwiaty z kłosów zboża, to trafiłeś we właściwe miejsce. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących tego rzemiosła. W krótkim czasie możesz zrobić bukiet z kwiecistych ziaren! W przeciwieństwie do tradycyjnych kwiatów, nie będziesz musiał nic marnować i możesz cieszyć się procesem! Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy ekspertem w tworzeniu kwiatów, na pewno znajdziesz proces, który będzie łatwy i satysfakcjonujący.

Aby twoje kwiaty szybko wyschły, możesz umieścić je między dwoma arkuszami papieru. Gazeta i tektura falista działają dobrze. Możesz również użyć bibuły o rozmiarze biurka. Będziesz chciał, aby kartki papieru były jak najbliżej siebie. Możesz użyć bibuły lub gazety, aby zrobić większą partię kwiatów. Możesz również użyć środka suszącego, który jest wykonany dla suchych kwiatów.

Po tym jak twoje suszone kwiaty są całkowicie suche, będziesz chciał je ostrożnie usunąć. Następnie, będziesz musiał usunąć nadmiar kleju. Ostrożnie podnieś je do góry i stuknij je, aby usunąć nadmiar pozostałości. Po usunięciu nadmiaru żelu, wytrzyj łodygi czystym, suchym pędzlem artysty. Jeśli używasz naturalnych łodyg, możesz użyć kropli przezroczystego kleju, aby wzmocnić ich końcówki.

W tym kroku kłos zbożowy ma sześć lub więcej kłosków, z których każdy wyprodukuje jeden kwiat. Liczba kłosków zależy od odmiany zboża, ale w większości przypadków kłosy zawierają dwa lub trzy kwiaty bazowe. Gdy kłosy mają wiele kwiatów, ich liczba zależy od warunków uprawy. Istnieje jednak ważne rozróżnienie między kłosami pszenicy i jęczmienia. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej kwiatów widać na czubku każdego kłosu, tym bardziej kwiatowy będzie kwiat zboża.

Aby zrobić druty kwiatowe, musisz odciąć naturalne łodygi kwiatów. Gdy już je wysuszysz, możesz zacząć je drutować. Drutowanie hakowe jest najlepsze dla miękkich kwiatów, natomiast krzyżowe dla tych o twardym środku. Upewnij się, że używasz drutu o grubości 20 lub 24 mm. Po tym jak kwiaty są suche, możesz dodać warstwę materiału w dolnej części pojemnika i delikatnie stuknij je, aby osadzić materiał.

Aby wysuszyć kwiaty, będziesz musiał wymieszać mieszaninę piasku i boraksu. Piasek powinien być drobny i czysty, ponieważ może spłaszczyć kwiaty, jeśli nie jest używany prawidłowo. Boraks i biały mix kukurydzy jest preferowany przez wielu ludzi, ponieważ jest lżejszy i łatwiejszy do transportu. Również, napowietrzanie jest kluczowe dla szybkiego suszenia kwiatów. Jeśli chcesz przyspieszyć proces suszenia, dodaj do mieszanki szczyptę soli nie jodowanej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane