Jak zrobić domową inhalację na katar

Jak zrobić domową inhalację na katar

Czy doświadczasz kataru z powodu przeziębienia lub z powodu alergii, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić dyskomfort. Domowe inhalacje na katar to świetny sposób na uzyskanie ulgi od zatorów. Należy jednak uważać, aby nie używać żadnych produktów, które mogą powodować podrażnienie skóry.

Na przykład, powinieneś unikać używania mentolowych wcierek na nos. Może to być przyjemne uczucie, ale w rzeczywistości może powodować podrażnienie skóry wokół nosa i górnej wargi. Zamiast tego należy zdecydować się na produkt, który wykorzystuje olejki eteryczne, które zawierają związki, które dekoncentrują nos. Powinieneś zrobić swoje badania i znaleźć wysokiej jakości markę do użycia.

Innym sposobem na złagodzenie zatorów jest użycie nawilżacza. Stosowany w nocy, może to pomóc rozrzedzić śluz i zachęcić do jego przepływu. Może to również pomóc lepiej spać.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, aby złagodzić zator jest wzięcie ciepłej kąpieli. Ciepła woda i para wodna pomogą rozluźnić śluz i ukoić nos. Należy jednak uważać, aby nie doprowadzić do zbyt gorącej wody. Utrzymywanie zbyt gorącej wody może spowodować, że będziesz wdychał zbyt dużo pary, co może pogorszyć Twój zator.

Jednym z innych domowych środków na katar jest zastosowanie ciepłego kompresu. Ciepły kompres zwiększy krążenie krwi do obszaru zatok. Jeśli masz przeziębienie lub infekcję zatok, możesz również chcieć umieścić ciepły kompres na czole. Należy również pamiętać, że przeziębienie lub infekcja zatok może również powodować częste łzawienie oczu. Należy starać się unikać częstego dotykania twarzy i trzymać ręce z dala od twarzy. Dobrym pomysłem jest również dezynfekcja często dotykanych przedmiotów.

Powinieneś również starać się pozostać nawodniony. Pomoże Ci to zwalczyć infekcje i utrzymać zdrowie. Powinieneś także unikać całowania i dotykania innych osób, ponieważ może to powodować podrażnienia. Upewnij się również, że dużo śpisz. Dużo snu pomoże Ci poczuć się ogólnie lepiej.

Możesz również spróbować użyć paska do oddychania przez nos. Paski te działają poprzez podnoszenie boków nosa, co pomaga oczyścić śluz. Paski te można kupić w lokalnej aptece. Jeśli używasz tych produktów regularnie, mogą one pomóc złagodzić przekrwienie w nocy.

Istnieje wiele innych sposobów na wyleczenie kataru, ale zawsze należy zachować ostrożność i zasięgnąć profesjonalnej porady lekarskiej. Jeśli masz przewlekłą chorobę, możesz potrzebować antybiotyków do jej leczenia. Jeśli masz przeziębienie lub alergię, powinieneś spróbować domowych sposobów przed próbą leczenia lekami na receptę. Możesz być również uczulony na niektóre pokarmy, co może spowodować pogorszenie kataru.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, staraj się pozostać w domu, gdy czujesz katar. Pomoże to zapobiec rozprzestrzenianiu się kataru na innych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane