Jak przygotować elektrolity dla dziecka

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko cierpi na biegunkę czy wymioty, przygotowanie płynu elektrolitowego jest bardzo łatwym sposobem, aby pomóc mu pozostać nawodnionym. Większość roztworów elektrolitowych jest zrobiona z pełnowartościowych składników, które są dobre dla zdrowia Twojego dziecka. Możesz zrobić napoje elektrolitowe dla swojego dziecka w domu z zaledwie kilku prostych składników. Możesz również zrobić popsicles używając formy popsicle lub torby zip-lock i podać je dziecku.

Przede wszystkim musisz sprawdzić temperaturę ciała dziecka, aby określić, czy roztwory elektrolitów są konieczne. Możesz użyć dostępnych na rynku napojów elektrolitowych dla niemowląt, ale najlepiej użyć własnego, domowego roztworu, jeśli dziecko ma biegunkę lub wymioty. W przypadku wymiotów należy jednak podawać płyn powoli. Jeśli przyczyna biegunki lub wymiotów jest poważna, skonsultuj się z lekarzem.

Po odmierzeniu składników jesteś gotowa do zrobienia napoju elektrolitowego dla malucha. Jeśli chciałbyś zrobić większą partię, podwoić przepis. Jeśli robisz napoje elektrolitowe dla więcej niż jednego członka rodziny, możesz podwoić przepis i podać go w dzbanku. Następnie dodaj trochę probiotyków do mieszaniny, aby pomóc układowi trawiennemu dziecka powrócić do normy.

Po zrobieniu domowego pedialyte, będziesz musiał przechowywać go w lodówce do 3 dni. Możesz też zamrozić go w foremkach do popsicle i zrobić slushies. Możesz również zamrozić elektrolit w formach popsicle, aby ułatwić dozowanie. Możesz również zmieszać go z wodą i zamrozić w kostkach lodu.

Przygotowując swój własny domowy elektrolit, możesz go zrobić ze składników ze spiżarni. Ważne jest, aby zmierzyć ilość elektrolitu potrzebnego na podstawie poziomu aktywności dziecka. Upewnij się, że sprawdzasz spożycie płynów przez dziecko, ponieważ odwodniony organizm dziecka może prowadzić do gorączki. Aby uniknąć odwodnienia, podaj dziecku elektrolity, gdy tylko zauważysz któryś z tych objawów.

Jeśli Twoje dziecko obficie się poci, możesz rozważyć podanie mu napoju sportowego, który pomoże zastąpić utracone płyny. Ale pamiętaj, że te produkty nie są dla każdego dziecka. Nie są też przeznaczone dla dorosłych. Jeśli jednak jesteś rodzicem, który chce zrobić w domu napoje elektrolitowe dla swojego dziecka, pediatra może ci doradzić. A ponieważ elektrolity są rozpuszczalne w wodzie, jest mało prawdopodobne, że zaszkodzą Twojemu dziecku.

Jeśli szukasz sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy na komercyjnym Pedialyte, spróbuj zrobić własny w domu. Jest łatwy do wykonania i jest doskonałą opcją do zastąpienia utraconych płynów po wymiotach lub biegunce. Ten naturalny napój elektrolitowy to świetny sposób na zastąpienie minerałów i płynów utraconych podczas wymiotów. Pomaga również utrzymać nawodnienie organizmu. Właściwe nawodnienie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane