Jak zrobić paszport dla dziecka

Jak zrobić paszport dla dziecka

Zdobycie paszportu dla dziecka może być wyzwaniem, ale nie jest niemożliwe. Jeśli planujesz podróżować z dzieckiem za granicę, musisz zdobyć paszport. Jeśli jednak planujesz zabrać dziecko ze sobą w obrębie Stanów Zjednoczonych, nie powinieneś mieć problemu z uzyskaniem dla niego paszportu. Chociaż można uzyskać paszport na poczcie, może się okazać, że wygodniej jest uzyskać paszport dla dziecka w agencji paszportowej.

Pierwszym krokiem w uzyskaniu paszportu dla dziecka jest umówienie się na spotkanie w agencji paszportowej. Będziesz musiał przynieść kopię aktu urodzenia dziecka, dwa zdjęcia paszportowe zgodne z rządem i kilka dokumentów uzupełniających. Następnie trzeba będzie zapłacić opłatę manipulacyjną w wysokości 35 dolarów i zapłacić dodatkowe 80 dolarów do Departamentu Stanu USA. Jeśli ubiegasz się o paszport przyspieszony, opłata wyniesie 60 dolarów.

Jeśli zamierzasz ubiegać się o paszport online, będziesz musiał pobrać formularz DS-11 ze strony internetowej USCIS. Formularz ten to dwustronicowy dokument z 22 pytaniami, który możesz wypełnić ręcznie lub korzystając z internetowego wypełniacza formularzy USCIS. Dobrym pomysłem jest również wydrukowanie formularza jako jednostronnej strony, abyś mógł upewnić się, że podajesz poprawne informacje.

Wykonanie zdjęcia paszportowego dziecka może być trudne, zwłaszcza jeśli Twoje dziecko nie ma zbyt dużego doświadczenia w byciu fotografowanym. Jeśli jednak planujesz podróżować z dzieckiem za granicę, będziesz chciał zrobić jak najlepsze zdjęcie. Zdjęcie powinno mieć wymiary dwa cale na dwa cale i powinno pokazywać Twoje dziecko patrzące prosto w aparat. Należy również pamiętać, że dziecko nie powinno mieć żadnej biżuterii ani przedmiotów, które zasłaniają jego twarz.

Są jeszcze inne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy składaniu wniosku o paszport dla dziecka. Będziesz potrzebował kopii świadectwa urodzenia dziecka, które udowodni, że dziecko jest obywatelem Stanów Zjednoczonych. Będziesz również potrzebował kopii amerykańskiego certyfikowanego aktu urodzenia, który musi mieć podpis rejestratora. Jeśli akt urodzenia Twojego dziecka został wydany w innym kraju, będziesz musiał dostarczyć również raport konsularny o jego narodzinach za granicą.

Wiele informacji o paszportach można znaleźć również w Internecie. Na stronie internetowej Departamentu Stanu znajduje się obszerna lista ważnych dokumentów, a także można dowiedzieć się, jakie dokumenty należy przynieść do agencji paszportowej. Możesz również dowiedzieć się, czy Twoje dziecko ma numer ubezpieczenia społecznego. Numer ten będzie potrzebny do złożenia wniosku o paszport, ale nie będzie potrzebny, jeśli zdecydujesz się użyć certyfikatu obywatelstwa jako dowodu obywatelstwa.

Najlepszym sposobem na uzyskanie paszportu dla dziecka jest załatwienie go przed wyjazdem w podróż. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś i będziesz miał mniej zmartwień po przybyciu do miejsca przeznaczenia. Możesz również rozważyć paszport przyspieszony, który trwa od trzech do ośmiu dni roboczych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane