Jak zrobić elektrolit dla gołębi

Dodanie elektrolitu do karmy dla gołębi jest prostym sposobem na utrzymanie nawodnienia ptaków domowych. Gołębie mają duże zdolności zatrzymywania wody, więc elektrolity mogą być dodawane do ziaren. Są one bardzo spragnionymi ptakami i piją dodatkową wodę po karmieniu. Dzięki temu będą czuły się pewniej podczas lotu. Dodatkowo, odżywki jelitowe mogą zwiększyć pewność siebie Waszych gołębi poprzez zasysanie dużej ilości wody podczas tranzytu jelitowego. Dodanie włókien zatrzyma wodę w jelicie przez dłuższy czas, zapobiegając ich miękkiemu lądowaniu podczas upałów. Jeśli nie jesteś pewien jak zająć się gołębiami zawsze możesz udać się po pomoc do lokalnego weterynarza, który z pewnością udzieli ci cennych wskazówek.

Zobacz również jak wygląda zawód weterynarza w artykule: https://infojob.pl/jak-zostac-weterynarzem

Aby przygotować elektrolity dla gołębi, postępuj zgodnie ze wskazówkami na pojemniku. Gołębie piją 50 ml wody dziennie, więc dodanie elektrolitów nie wpłynie na ich spożycie wody. W rzeczywistości mogą one tracić wodę, jeśli nie otrzymują jej wystarczająco dużo, więc nie mogą pozostać zdrowe na samej wodzie. Możesz wymieszać proszek elektrolitowy lub skoncentrowany roztwór zgodnie ze wskazówkami na etykiecie.

Oprócz picia płynnego roztworu elektrolitów, fancierzy powinni zapewnić gołębiom codzienny dostęp do sypkiej mieszanki mineralnej. To pomaga im ustalić normalny poziom elektrolitów w organizmie. Gołębie mogą również spożywać pokarmy pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso, ryby i granulki drobiowe. Normalne zdrowe gołębie pocztowe nie potrzebują roztworów elektrolitów.

Wysoki metabolizm powoduje, że w organizmie wytwarzanych jest kilka produktów odpadowych. Te produkty odpadowe są eliminowane w powietrzu, dlatego też poidła elektrolitowe nie są konieczne dla gołębi, które przez kilka godzin były bez lotu. Z tego powodu najlepiej jest unikać podawania gołębiom elektrolitów podczas lotu, nawet gdy pogoda jest chłodna. Poza tym roztwory elektrolitów mogą powodować odwodnienie, więc upewnij się, że uzupełniasz swoje gołębie o poidła elektrolitowe, jeśli są one poważnie odwodnione.

Innym sposobem na zapobieganie odwodnieniu i utrzymanie nawodnienia jest sporządzenie roztworu elektrolitów dla Twoich gołębi. Ten roztwór może być wykonany z ciepłej wody, cukru i soli. Gołębie piją wodę za pomocą swoich dziobów. Roztwór elektrolitów może być również stosowany do nawadniania gołębi, które doznały urazów. Dodawanie roztworu elektrolitów do karmy jest łatwe i szybkie, ale musisz podawać go w odpowiedniej ilości dla optymalnego zdrowia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane