Jak zrobić bakłażany do słoików

Jednym ze sposobów na zachowanie bakłażana do późniejszego użytku jest użycie go jako nadzienia do nadziewanych bakłażanowych kebabów. Możesz użyć tego marynowanego bakłażana w wielu przepisach. Jest pyszny i niezwykle uniwersalny, więc naprawdę nie ma powodu, by ograniczać się tylko do bakłażana. Jeśli chciałbyś zrobić większą partię bakłażana do słoików, możesz użyć większego stosunku wody do octu.

Pokrój bakłażana w plastry i dopraw równomiernie. Dodaj czosnek i opcjonalnie zioła. Wymieszaj ze sobą oba składniki. Przelej masę do słoika, pozostawiając centymetr miejsca wokół krawędzi. Słoik powinien być wypełniony bakłażanem do połowy. Używając widelca, pakuj bakłażany do słoików, aż znajdą się około 2,5 cm poniżej góry. Następnie pozwól słoikom ostygnąć przez kilka godzin przed ich spożyciem.

Aby przerobić bakłażana na słoiki, potrzebny będzie duży durszlak. Pamiętaj, aby podłożyć pod niego duży talerz. Będziesz też potrzebował drewnianego ściągacza do języka lub mini szpatułki. Będziesz chciał wycisnąć jak najwięcej nadmiaru wody. Następnie dodaj oliwę z oliwek. Rozprowadź oliwę równomiernie w całym bakłażanie. Na koniec przykryj go górną częścią słoika.

Następnie pokrój bakłażana w cienkie paski i umieść je we wrzącej wodzie na co najmniej 10 minut. W tym czasie bakłażan straci znaczną ilość wody i będzie zajmował mniej miejsca w durszlaku. Po tym procesie trzeba będzie ręcznie odcisnąć bakłażana. Po tym możesz dodać do mieszanki przyprawy takie jak czosnek, chili i oregano. Na koniec przygotuj osiem do dziewięciu wysterylizowanych szklanych słoików.

Pickling bakłażana jest najczęstszym sposobem konserwacji tego warzywa. Jest bardzo prosty, a możesz go wykorzystać do kilku celów. Nie dość, że jest smaczny, to jeszcze zdrowy. Możesz go wykorzystać w kanapkach, zupach i sałatkach. I nie zapomnij wypróbować kilku pysznych przepisów na marynowanego bakłażana w słoikach! Na pewno będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. A więc do dzieła!”

Wybierz bakłażany, które są jędrne, ale nie za miękkie. Upewnij się, że łodygi są ciemnozielone i nie mają żadnych wgnieceń. Unikaj dużych bakłażanów, ponieważ zawierają one więcej nasion i są gorzkie. Przed włożeniem bakłażanów do słoików, upewnij się, że dokładnie je umyłeś i usunąłeś łodygi. Obranie skóry bakłażanów jest ważnym krokiem, ponieważ zapobiegnie to zbyt szybkiemu brązowieniu. Możesz dodać sok z cytryny do wody, aby pomóc spowolnić proces brązowienia.

Po obraniu bakłażana, doprowadź ocet i wodę do wrzenia. Następnie dodaj marynowanego bakłażana i wymieszaj. Po zakończeniu, usuń ocet z bakłażana i pozwól mu wyschnąć. Po wyschnięciu wymieszaj bakłażana z oliwą, czosnkiem i oregano. Możesz później wypełnić słoiki oliwą. Po tym, twój marynowany bakłażan jest gotowy do jedzenia!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane