Jak zrobić suchy szampon w domu

Możesz łatwo zrobić swój własny suchy szampon używając składników, które prawdopodobnie masz już pod ręką. Składniki są proste i możesz je zrobić w ciągu pięciu minut. Następnie przelej mieszankę do pojemnika, takiego jak duża solniczka lub pusty słoik po parmezanie. W ten sposób możesz używać jej w miarę potrzeb i przechowywać między kolejnymi użyciami. Jeśli używasz go częściej niż raz w tygodniu, możesz go przechowywać w lodówce lub suchym miejscu.

Aby zrobić suchy szampon, użyj pojemnika, który ma pokrywę. Najlepiej użyć plastikowego pojemnika, ale szklany słoik będzie działał równie dobrze. Upewnij się, że pokrywka jest szczelnie zakręcona, ponieważ otwarte lub nierówne mocowanie pozwoli na rozlanie się suchego szamponu, gdy posypiesz nim włosy. Dodaj pięć do 10 kropli olejku eterycznego, jeśli chcesz, aby miał bardziej pachnący suchy szampon.

Suche szampony są świetne do szybkich napraw, gdy włosy są brudne i nie masz czasu, aby je umyć. Sklep kupił wersje mogą być drogie, a niektóre mogą nawet sprawić, że włosy wyglądają gorzej! Jeśli więc chcesz zaoszczędzić pieniądze i pozbyć się tych ostrych chemikaliów, rozważ stworzenie własnego przepisu na suchy szampon. Będziesz zaskoczona tym, jakie to proste! Wystarczy pamiętać, że wymaga to trochę prób i błędów, ale nie można się pomylić! Jeśli jesteś gotowy, aby zrobić swój własny suchy szampon, istnieje tylko kilka składników, które you need.

Aby zrobić swój własny suchy szampon, zebrać swoje składniki. Dodaj olejki eteryczne, jeśli chcesz dodać zapach. Lawenda, cytryna i mięta pieprzowa to popularne olejki eteryczne. Mieszanka jest łatwa do wykonania i trwa przez kilka miesięcy, jeśli jest odpowiednio przechowywana. Możesz również dodać olejki eteryczne, aby suchy szampon pachniał dla Twoich własnych upodobań. Podziękujesz sobie za oszczędność pieniędzy i czasu! Kiedy już opanujesz ten kosmetyk DIY, będziesz mógł go używać, kiedy tylko będziesz tego potrzebował.

Proszek kakaowy to kolejny świetny składnik domowego suchego szamponu. Składnik ten pochłania nadmiar oleju i brudu, dzięki czemu włosy są głęboko oczyszczone. Dodaje również objętości. Może się jednak okazać, że będziesz musiała eksperymentować z ilością kakao w proszku, w zależności od koloru Twoich włosów. Jeśli zależy Ci na ciemniejszym odcieniu suchego szamponu, użyj więcej kakao w proszku lub papryki. Jeśli chcesz, aby twój domowy suchy szampon był bardziej różowy lub czerwony w kolorze, możesz również zwiększyć ilość kakao w proszku lub papryki.

Ostatnim krokiem jest dobrze wstrząsnąć mieszaniną przed każdym użyciem. Użyj szczotki lub grzebienia, aby delikatnie masować mieszankę do korzeni włosów. Pozostaw na dwie minuty, a następnie przeczesz włosy. Następnie, jesteś gotowa do użycia! Możesz używać go tak często, jak chcesz, tak długo, jak jesteś ostrożny. Pamiętaj tylko, aby upewnić się, że nie spowoduje to nadmiernego przetłuszczania się włosów!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane