Jak zrobić domowy krem do twarzy

Jak zrobić domowy krem do twarzy

Używanie domowego kremu do twarzy to świetny sposób, aby upewnić się, że Twoja skóra otrzymuje nawilżenie, którego potrzebuje, aby wyglądać i czuć się jak najlepiej. Jest to również świetny sposób, aby uniknąć wątpliwych składników w swoich codziennych kremów nawilżających. Możesz nawet dopasować swój krem do twarzy do swoich indywidualnych potrzeb.

Najlepszym sposobem na zrobienie domowego kremu do twarzy jest użycie naturalnych składników. Jest tak dlatego, że są one o wiele bardziej skoncentrowane i mogą być lepiej wchłaniane przez Twoją skórę. Znajdziesz również, że będą one tańsze niż produkty kupione w sklepie. Plus, są one znacznie łatwiejsze do wykonania w domu.

Podczas gdy możesz kupić większość składników potrzebnych do wykonania kremu do twarzy w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością, są takie, które możesz wykonać w domu. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku olejów, które chcesz użyć. Na przykład, jeśli masz zamiar zrobić krem nawilżający z oliwek, można po prostu wymieszać filiżankę surowych migdałów do oliwy z oliwek. Pomoże to zapobiec utlenianiu się któregokolwiek z olejów, a także pomoże wygładzić skórę.

Na przykład, jeśli używasz oleju kokosowego jako nawilżacza, możesz rozważyć zastąpienie go czymś takim jak olej jojoba. Olej kokosowy jest świetnym środkiem nawilżającym, ale jest również dość suchy i może zatykać pory. Olej jojoba, z drugiej strony, jest znacznie lepszym środkiem nawilżającym.

Oprócz olejów wymienionych powyżej, możesz chcieć rozważyć inne składniki. Na przykład, niewielka ilość wosku emulgującego jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na uzyskanie gładszego wykończenia. Wosk emulgujący to forma wosku, która umożliwia mieszanie się olejów i wody. Ważne jest jednak, aby wybrać dobrej jakości wosk emulgujący. Jest tak dlatego, że odpowiedni wosk emulgujący sprawi, że Twój krem do twarzy będzie gładki i łatwy w aplikacji. Może być również użyty do zagęszczenia kremu, jeśli chcesz użyć bardziej płynnego oleju jako środka nawilżającego.

Możesz również rozważyć dodanie olejków eterycznych do swojego domowego kremu do twarzy. Olejki eteryczne nie są takie same jak olejki zapachowe, ale mają podobne korzyści. Możesz je kupić online lub w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością. Jeśli chcesz być naprawdę pewna, że otrzymujesz najwięcej ze swoich składników, powinnaś skonsultować się z dermatologiem.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, robiąc własny krem do twarzy, jest to, że okres przydatności produktu będzie zależał od składników, które wybierzesz. Ogólnie rzecz biorąc, wskazane jest, aby przechowywać produkt w chłodnym i suchym miejscu. Jeśli nie chcesz trzymać kremu w temperaturze pokojowej, możesz przechowywać go w lodówce nawet przez rok.

Możesz rozważyć zrobienie własnej emulsji, co jest wymyślnym sposobem powiedzenia, że mieszasz płynne oleje z emulgatorami. Jeśli nie jesteś zbyt chętna do mieszania własnego kremu do twarzy, zawsze możesz zrobić emulsję przy użyciu blendera wysokoobrotowego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane