Jak zrobić drewnianą skrzynię na zabawki w jeden dzień

Jak zrobić drewnianą skrzynię na zabawki w jeden dzień

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu rozrobka.pl

Niezależnie od tego, czy jesteś majsterkowiczem, czy po prostu chcesz zrobić skrzynię na zabawki dla swoich dzieci, możesz postępować zgodnie z tymi prostymi krokami i wykonać ją w dzień lub dwa. Te plany zawierają krok po kroku instrukcje, listy narzędzi, zdjęcia i filmy. Ta skrzynia na zabawki będzie idealnym rozwiązaniem do przechowywania zabawek Twoich dzieci. Jest to również świetny prezent dla Twojego dziecka.

Najpierw trzeba będzie wyciąć arkusz sklejki do odpowiedniego rozmiaru. Sklejka jest o wiele mocniejsza niż MDF. Będziesz potrzebował arkusza sklejki o wymiarach 11” x 29” oraz deski 1×2 o wymiarach 11” x 11”. Możesz użyć kleju do drewna, aby połączyć kawałki razem. Ale uwaga: klej do drewna działa tylko na gołe drewno, więc malowane lub barwione powierzchnie nie będą się trzymać razem. Jeśli nie masz kleju do drewna, możesz użyć pistoletu do klejenia.

Następnie musisz przyciąć cztery deski o szerokości 4 cali na długość 12 1/2 cala. Będziesz także musiał wywiercić dwa otwory kieszeniowe w każdym końcu deski. Jeśli nie masz przyrządu do wiercenia otworów, możesz to zrobić ręcznie, ale będziesz musiał użyć zacisku, aby przytrzymać kawałki w miejscu. Upewnij się, że ustawiasz przyrząd na głębokości 3/4 cala, tak aby otwory kieszeniowe były wywiercone w odpowiedniej odległości od rogów deski.

Po przycięciu desek do odpowiedniej długości, musisz przymocować je do dna skrzynki na zabawki za pomocą kleju do drewna. Musisz również nałożyć kit do drewna na sklejone powierzchnie. Będziesz chciał użyć wilgotnej szmatki, aby wytrzeć nadmiar kleju. Możesz również zdecydować się na użycie bejcy do drewna, aby nadać skrzyni naturalny wygląd. Możesz również pomalować skrzynię, ale bejca nie utrzyma pomalowanych powierzchni razem.

Po zakończeniu montażu elementów musisz zbudować dach. Dach będzie pasował do trójkątnych szczytów na bokach skrzyni. Doda to stabilności i przyjemnego zwisu na przedniej krawędzi. Przednia część skrzyni będzie również wykonana z 16 1/2″ 2×2. Tylna rama będzie wykonana z 29” płyt sklejkowych. Będziesz musiał również zacisnąć przednią i tylną listwę szczytową do skrzyni. Przedni górny pasek będzie znajdował się 1-3/4″ od dna skrzyni. Listwy na górę i dół będą wykonane z 32″ 1x3s.

Następnie trzeba będzie zbudować przednią ramę. Zostanie ona wykonana z 29″ 1x2s, a także 28 3/4″ 1×2. Będziesz musiał również przymocować przednią listwę górną do przedniej ramy za pomocą kleju do drewna. Jeśli nie masz przyrządu, możesz wywiercić otwory kieszeniowe za pomocą wiertarki i wkrętów do drewna. Należy również przymocować ramę przednią do czterech desek bocznych za pomocą otworów kieszeniowych.

Po zbudowaniu przedniej ramy, będziesz musiał przymocować boczne panele do dna skrzyni. Boki będą wykonane z 16 1/2″ desek 2×2. Będziesz musiał także wywiercić jeszcze dwa otwory kieszeniowe z każdej strony deski, ale będą one znajdować się na spodzie skrzyni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane