Jak zrobić domowe baseny

Jak zrobić domowe baseny

Używanie śmietnika do budowy domowego basenu jest niedrogą alternatywą dla konwencjonalnego basenu. Metalowy śmietnik ma 22 stopy długości i może być umieszczony nad ziemią, aby stworzyć silną strukturę dla basenu. Łatwo jest również zbudować obudowę basenu z drewna paletowego dla swojego podwórka.

Po kilku dniach Twój basen będzie gotowy do napełnienia wodą. W zależności od wielkości basenu, można go wypełnić między 25 centami a 1 dolarem za stopę kwadratową powierzchni. Przed napełnieniem basenu wodą należy uszczelnić glebę i położyć syntetyczną wykładzinę. Liner służy do ochrony betonu przed promieniami UV i zmniejszenia ilości chloru potrzebnego do utrzymania wody w czystości.

Można również użyć zagęszczarki płytowej do zagęszczenia gleby. Może to pomóc w erozji gleby, ale nie zapobiegnie wpadaniu zanieczyszczeń do basenu.

Niezależnie od materiału użytego do budowy basenu, ważne jest, aby wybrać rośliny, które pomogą utrzymać wodę w czystości. Niektóre rośliny, które działają dobrze to prymulki wodne, pospolite chwasty wodne, chwasty pickerel i arrowhead. Rośliny działają jak system filtracji, który może powstrzymać glony od rozwoju w basenie.

Oprócz materiałów potrzebnych do budowy basenu, potrzebna będzie pompa, która utrzyma wodę w czystości. Pompa może być umieszczona na górze podkładki lub pod ziemią w betonie. Linie energetyczne są również potrzebne, aby basen był funkcjonalny.

Będziesz także musiał mieć pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego, aby zbudować swój basen. Będziesz także musiał przetestować glebę pod kątem potencjalnie chorobotwórczych bakterii. Możesz skontaktować się z państwowym wydziałem zdrowia, aby znaleźć laboratorium, które przeprowadzi badania.

Aby wykończyć basen, możesz dodać skały lub drewniane deski po bokach basenu. Rośliny, które mogą ustabilizować obwód basenu to m.in. pospolite chwasty wodne, lesser cattails, hornwort i aquatic irises. Rośliny te dodadzą również do basenu efekt naturalnego otworu do pływania.

Po napełnieniu basenu możesz posadzić wybrane rośliny. Będziesz chciał pogrupować rośliny według rodzaju, tak aby każda grupa była na określonej wysokości. Ponadto, będziesz chciał zakotwiczyć rośliny za pomocą żwiru. Żwir zapewni siedlisko dla pożytecznych bakterii, które mogą pomóc w biodegradacji naturalnych materiałów użytych do budowy basenu.

Wreszcie, trzeba będzie dodać żwir do boków basenu, aby pomóc utrzymać boki od zatonięcia. Oprócz basenu, będziesz potrzebował pompy i systemu filtrów, aby utrzymać wodę w czystości. Pompa i system filtrów będzie wymagać linii energetycznych. Basen należy napełniać tylko raz.

Możliwe jest zbudowanie basenu DIY przy użyciu metalowego śmietnika i drewna z palet. Można również zbudować basen naziemny przy użyciu drewna paletowego. Te dwie metody są tańsze niż konwencjonalny basen i mogą być o wiele bardziej zabawne w budowie!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane