DIY Eyeshadow Tutorial – How to Make Eyeshadow Yourself

Jeśli szukasz tutorialu DIY eyeshadow, nie szukaj dalej. Istnieje wiele sposobów na stworzenie idealnego koloru dla Twoich oczu. Pierwszym krokiem jest wymieszanie wszystkich składników w małej misce lub pojemniku. Następnie zmierz ilość każdego składnika. Stosunek będzie zależał od pożądanego koloru. Baza wypełniająca jest często biała i pomaga rozjaśnić kolory. Im więcej pigmentu dodasz do mieszanki, tym ciemniejszy będzie gotowy produkt.

Gdy masz wszystkie składniki, których potrzebujesz, następnym krokiem jest opracowanie opakowania i pojemnika dla swoich produktów. Musisz także zbadać informacje prawne dotyczące składników. Istotne jest, aby przestrzegać lokalnych i międzynarodowych przepisów sanitarnych podczas produkcji eyeshadow. Musisz również wiedzieć, które składniki są toksyczne, a które są zabronione. Musisz również znać proporcje dla cieni do powiek, które robisz i jak je zastosować. W zależności od produktu końcowego, możesz chcieć skorzystać z pomocy profesjonalnego producenta cieni do powiek.

Pierwszym krokiem w tworzeniu własnego cienia do powiek jest przygotowanie bazy pigmentowej. Aby to zrobić, możesz użyć młynka do kawy lub plastikowej torebki. Upewnij się, że używasz odpowiedniego narzędzia do mielenia proszku, ponieważ odpowiednie narzędzie zapewni, że Twój eyeshadow będzie równomiernie napigmentowany. Korzystanie z instrumentów sanitarnych i mieszanie składników prawidłowo pomoże Ci wyprodukować eyeshadow, który wygląda świetnie na twoich oczach. Możesz nawet przechowywać resztki proszku do wykorzystania w przyszłości.

Następnym krokiem w tworzeniu własnych cieni do powiek jest wybór najlepszego odcienia dla Twoich oczu. Cienie do powiek mogą sprawić, że twoje oczy wyglądają na większe i bardziej rozbudzone. Możesz zastosować biały cień do powiek wzdłuż dolnej linii rzęs, aby twoje oczy wyglądały na większe i jaśniejsze. Zachowaj jednak ostrożność, gdyż może on wyglądać surowo na Twoich oczach. Rozważ użycie zamiast niego cienia do powiek w kolorze nude. To stworzy bardziej subtelny wygląd niż ostry biały eyeshadow.

Gdy już wybrałeś swój kolor i spoiwo, możesz zmielić je na proszek. Użyj sitka, aby wymieszać zawartość. Po zakończeniu, przenieś pigment do pojemnika i pozostaw na 24 godziny przed użyciem. Gdy już wyschnie, możesz nałożyć swój cień do powiek. Po tym czasie możesz wyczyścić naczynie lub paletę używając wody utlenionej lub mydła i wody. Możesz nawet użyć wybielacza lub białego octu jako środka czyszczącego.

DIY eyeshadow jest popularny. Jednak wiele przepisów jest niebezpiecznych dla twoich oczu i nie powinieneś ich próbować, jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo. Niektóre składniki, jak barwniki spożywcze i kredki, nie powinny być używane w pobliżu oczu. Nawet jeśli działają, nie są bezpieczne i nie pozostaną na twoich oczach przez bardzo długi czas. Przed próbą zrobienia własnego cienia do powiek należy skonsultować się z profesjonalistą.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane